
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 213
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21082
Ext.Price$0.21082
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21082 | $0.21082 |
| 10 | $0.18857 | $1.88570 |
| 50 | $0.16867 | $8.43350 |
| 100 | $0.14788 | $14.78800 |
| 500 | $0.12966 | $64.83000 |
| 1000 | $0.11368 | $113.68000 |
| 3000 | $0.09967 | $299.01000 |
